• Vláda na zasedání dne 15. března schválila testování ve firmách s 10 - 49 zaměstnanci. K plošnému testování tak postupuje po středních a velkých podnicích další vlna, která se dotkne cca 700 000 zaměstnanců. Od středy 17. března začala povinnost začít nakupovat testy a od 19. března začít testovat zaměstnance. Lhůta, do kdy je nutné mít všechny zaměstnance otestované, uplyne 26. března. Pokud firma nestihne v daném termínu otestovat všechny zaměstnance, neotestovaní nesmí do provozu.

  Povinnost testování bude minimálně jednou týdně a na každého otestovaného zaměstnance můžete získat dotaci ve výši 60,- Kč, celkem je za měsíc možné získat max. 240,- Kč na jednoho zaměstnance. O systému žádosti o dotaci na testy Vás budeme informovat v příštím dopisu.

  Povinnost testování se týká i zaměstnanců na DPP a DPČ pokud docházejí přímo do firmy.

  Rádi bychom Vás také upozornili na sankce, které vyplývají z pandemického zákona v případech, kdy firma posílá své zaměstnance na odběrová místa, případná pokuta může být až 500 tisíc Kč.

  Podle vyjádření ministerstva zdravotnictví bude testování pokračovat minimálně do konce května.

  V současné době se pracuje na aplikaci, do které se budou údaje souhrnně zapisovat, a následně bude tato aplikace údaje přerozdělovat do jednotlivých zdravotních pojišťoven, prostřednictvím nichž budou následně čerpány dotace na provedené testy.

  Níže uvádíme odkaz na webové stránky Ministerstva průmyslu a obchodu, kde naleznete další informace: https://www.businessinfo.cz/clanky/pruvodce-testovanim-ve-firmach-prostrednictvim-samotestovani-postup-platny-od-1-3-2021/?utm_medium=email&utm_source=sendpress&utm_campaign&fbclid=IwAR04FlHuvPzW1qyWSBWXuz72Zj8z1tRSl6sXddDJprPriWNd28Zp4sW4yHc

  Dále uvádíme také odkaz na portál, který je spravován ministerstvem průmyslu a obchodu a jsou zde průběžně aktualizovány nečastější dotazy: https://www.businessinfo.cz/clanky/odpovedi-na-nejcastejsi-dotazy-podnikatelu-ohledne-aktualnich-opatreni-proti-sireni-koronaviru/#kd-samotestovani